Safkan Golden Nasıl Anlaşılır? 17


safkan golden anlama

İnternet ortamında köpek ilanları içerisinde de Golden Retriever ırkı ile ilgili pek çok farklı bilgi yer almaktadır. Bu çeşitlilik nedeni ile pek çok kişinin zihninde kargaşa oluşmaktadır. Bu nedenle sizlere en doğru bilgileri derleyip siz değerli hayvan severlerin beğenisine sunuyoruz.

Satılık köpek ilanları içinde bakacağınız satılık golden yavru ilanlarından önce mutlaka bu konu hakkında yeterli bilginizin olması gerekir. Eğer yavruyu gidip yakından görme şansınız varsa bizzat gidip alın. Yoksa mutlaka güvenilir bir ortamdan köpek satın almalısınız. Eğer bu konuda fazla bir bilginiz yoksa melez bir köpek sahibi olabilirsiniz. Melez bir köpek sahiplenmek kötü bir şey değildir. Fakat beklentiniz ile edindiğiniz köpek arasında büyük farklar oluşabilir. Bu yüzden dikkatli olmalısınız. Sonuç itibari ile ücretli olarak aldığınız bir yavrunun safkan olmasını isterseniz. Bu konuda bizden yardım almak istiyorsanız aşağıdaki yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. İstenilen bilgileri doğru girdiğiniz taktirde size dönüş yapmamız en geç bir gün sürer. Bir golden köpeğinin safkan olup olmadığını fiziksel özelliklerine bakarak anlayabilirsiniz. Bu her zaman doğru sonuç vermeyebilir. Fakat yine de bu konu hakkında bilgili olmak sizin için bir avantaj olacaktır.

Safkan Golden Retriever Fiziksel Özellikler

  • Golden Retriever ırkı köpekler tek renk olurlar. Daha da açıklayacak olursak derisinde tek bir renk olmalıdır. İçinde birbirine yakın renkler olabilir. Örneğin sarımsı ve beyazımsı renklerin olması normaldir.
  • Tüy yapısına dikkat edin. Tüyleri yoğun ve uzun olması gerekir. Göğüs ve öndeki ayakların arka kısmında yer alan tüyler daha uzun olarak belirginleşir.  Bununla birlikte sitemizde yer alan Golden yavruları safkan golden yavrularıdır. Buradaki resimleri kendinize örnek görsel olarak belirleyebilir, karşılaştırma yapabilirsiniz.
  • Ayaklarına baktığımız zaman perdeli olduğunu göreceksiniz.
  • Ayaklardan kulağa doğru geldiğimiz zaman aşağı doğru sarkık, orta büyüklükte ve vücut rengine göre daha koyu kulak rengi veya vücut ile aynı renkli olabilir.
  • Burunları siyah dışında bir renk olmamalıdır.
  • satılık golden yavrular da en iyi gözlerden ırk özellikleri anlaşılabilir. Golden Retviever ırkı köpeklerin gözleri siyah-kahverengi karışımı olmalıdır.
  • Kuyrukları düz olmalıdır. Kuyruklarını düz ve neşeli bir şekilde sallarlar.
  • Bir diğer ırk özelliğine göre ise göğüs ve ön ayakların arkasında bulunan tüyler uzundur. Göğüs tüyleri ise yavru daha küçükken daha iyi belli olur.
  • Safkan bir Golden’da patiler büyük ve belirgindir.
  • Baş bölgesine takrar gelecek olursak; baş ile burun arasında belirli bir açı olmalıdır. Düz olmamalıdır.

Golden ile ilgili olarak pek bilinmeyen diğer özelliklerden de sizlere bahsetmek istiyoruz. Golden Retriever ırkı köpekler çok iyi birer av köpeğidirler. Bu nedenle çevreye karşı çok duyarlıdırlar. Al-Getir işlemini çok severler. Bazı köpekler gibi sudan korkmazlar. Çok ama çok zeki köpeklerdir. Çok hızlı kavrarlar, sadık, uysal bir yapıları vardır. Eğitim esnasında bir komutu 3 ile 10 arasında tekrar etmeniz durumunda öğreneceklerdir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (4 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 4,75. Bu sevimli yavrulara oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

17 yorum “Safkan Golden Nasıl Anlaşılır?