Satılık Blue Cane Corso Yavruları

Satılık blue cane corso yavruları ile birlikte Kanka Köpek Eğitim ve Üretim Çiftliği bünyesinde üretimi yapılan ırkların hepsi % 100 sağlık güvencesini vermektedir. ‘’Kanka Köpek’’ 15 yılı aşkın bir süre eğitim ve üretim faaliyetlerini yapmaktadır. Yavrularımız doğumdan sonra iki ay kadar bir süre annelerinin yanında kalmakta ve anne sütü ile beslenmektedirler. İki ay sonunda anneye olan ihtiyaçları ortadan kalkmaktadır. Bu süre sonunda yavrularımız siz değerli hayvan severlerin beğenisine sunulmaktadırlar. Bu süre zarfında anne sütü ile beslenen yavrular, sonrasında ise yavru köpek mamaları ile beslenmeye başlanacaktır.

UNUTMAYIN İYİ BİR YAVRU ALMANIN İLK YOLU İYİ BİR ÜRETİCİ BULMAKLA BAŞLAR…

Satılık Blue Cane Corso Yavruları ırk özelliklerini en iyi şekilde yansıtan anne ve babanın çiftleştirilmesi sonucu elde edilmiştir. Secereli ve ırk garantili yavruların bakımı ise titizlikle yapılmaktadır.

Bilgi Fiyat ve İrtibat için:
Kanka Köpek Telefon Numarası

 • Kanka Köpek Eğitim ve Üretim Çiftliği’nde hem dişi hem de erkek yavrular genellikle bulunmaktadır.
 • İstediğiniz taktirde Afyonkarahisar’daki çiftliğimizi görebilir; eğer isterseniz yavruları seçerek alabilirsiniz.
 • 7 gün 24 saat web adresimizden, cep telefonundan ve WhatsApp üzerinden bizlere ulaşabilir, yavrularımıza ait fotoğraf veya videoları bizlerden talep edebilirsiniz.
 • Sizlere sunmuş olduğumuz yavruların aşıları ve parazit uygulamaları yapılmış, hazırlanan karnelerde belirtilmiştir.
 • Üretimini yaptığımız yavruların tüm Türkiye’ye gönderimini yapmaktayız.
 • Sizlere sunduğumuz en büyük kolaylık ise çevre illere gönderimin elden yapılabilir olmasıdır.

Cane Corso Irk Özellikleri

Cüsse olarak orta büyüklükte değerlendirilen köpek ırklarındandır. Bakıldığında güçlü kas kütlesi ve yere sağlam basması gözden kaçmayacaktır. Anatomik yapılarından da anlaşılabileceği gibi kuvvetli, çevik ve dayanıklı olması en belirgin özellikleridir. Satılık Blue Cane Corso yavruları siyah ve blue olmak üzere iki renge sahiptir. Kısa tüylü olan bu köpek ırkında tüyler parlak, sert ve sık aralıklıdır.

Diğer İsimleri Cane Corso
Familya Cane di Macellaio, Sicilian Branchiero, Italian Mastiff, İtalyan Mastif
Ülke italya
Orjinal Görevi Bekçi, Yaban Avı
Günümüzdeki Görevleri Bekçi, Koruma Köpeği
Irk Boyutu Büyük Irk
Yetişkinlikteki Yüksekliği Erkek 64 – 69 cm Dişi 58 – 61 cm
Yetişkinlikteki Ağırlığı Erkek 45 – 50 Kg Dişi 40 – 45 Kg
Ortalama Yaşam Süresi 9-11 yıl
Oyunculuk Düşük
Enerji Düşük
Çocuklara İlgi İyi
Diğer Köpekler ile Geçinme Kötü
Diğer Petler ile Geçinme Orta
Yabancılara Karşı Davranış Mesafeli Davranış
Koruma İçgüdüsü Yüksek
Ev Ortamında Yaşam Orta
Apartman Ortamında Yaşam Düşük
Havlama – Ses Çıkarma Orta
Tüy Dökümü – Bakım Tüy dökümü hafif
Notlar Bekçilik için en ideal karizmatik köpeklerden birisi. Güçlü ve sadık.

Cane Corso Karakter Özellikleri
En çok göze çarpan karakter özelliği çok sakin ve içten olmalarıdır. Bu nedenle ev ortamında ses çıkartarak sizi zor durumda bırakma ihtimalleri çok düşüktür. Cane Corso ırkı zekaları nedeni ile eğitim komutlarını hızlı kavrarlar. Cüsselerine göre hareketli, aynı zamanda istekli köpeklerdir. Çocuklara ve sahiplerine karşı sevecendir. Ev ve bahçe ortamında rahatlıkla bakılabilir. Henüz yavruyken eğitim verilmesi; sosyalleşme ve itaat eğitimi iyi bir şekilde öğretilmelidir. Yabancı kişilere karşı daima kuşkuludur.

Yaşam Ortamı
Günlük olarak egzersiz yapmaları sağlandığı taktirde apartman dairelerinde rahatlıkla bakılabilir. Fakat en uygun yaşam alanı bahçeli evler olacaktır.

 1. Bu ırk köpeklerin düzenli olarak egzersiz yapması gerekmektedir.
 2. Diğer köpek ırklarında olduğu gibi haftada bir yapılan tüy bakımı ve taranma işlemi yeterli olacaktır.
 3. Satılık Blue Cane Corso yavruları köken olarak İtalya’dan gelmektedirler. Bu ırkın ataları savaş alanlarında çok kullanılmıştır.
 4. Ortalama olarak 10-11 yıl yaşam süreleri vardır.
 5. Ilıman iklime ihtiyaç duyarlar.

Yavru Köpek Bakımı Nasıl Yapılır?

Uzun bir süre yapılan araştırma ve ırk seçiminden sonra yavru köpeğiniz sizlere ulaştı. Diğer ilanlarımızda köpeğin eve gelmeden önce evde yapılması gereken hazırlıklardan bahsettik. Şimdi ise evde yaşayan bireyler ile tanışma faslının nasıl olması gerektiği ile ilgili bilgiler vereceğiz.
Çocuklar pek çok hayvana karşı davranışlarında aşırıya kaçmaktadırlar. Bu ise evcil dostlarımızın canının acımasına veya geri dönülmez sorunlar ile karşı karşıya kalmasına neden olur. Bu duruma karşı alınacak önlem ise çocukların koltukta oturması sağlanmalı, köpeğin onlara gitmesi beklenmelidir.
Bir başka durumda ise evde başka bir yetişkin köpeğin bulunması durumudur. Bu yetişkin köpek yeni gelen yavruyu kabullenmekte zorluk çekebilir. Böyle bir sorun ile karşılaştığınız durumda her iki köpeğinde yabancısı olduğu tarafsız bir alan seçmeniz doğru olacaktır. Her iki köpeğinde tasmalı olması ve sizin kontrolünüz eşliğinde birbirlerini tanımaları sağlanmalıdır. Sonuç sizin beklediğiniz gibi olmasa dahi köpeğinize bağırmayın. Tanışma faslını zamana bırakmanız daha yerinde olacaktır. Zamanla köpekler birbirlerini kabulleneceklerdir.
Eğer evden uzaklaşma gibi bir durum söz konusu ise yavru köpeğin kafese konulması gerekmektedir.

Yavru Köpeklerde Ağız ve Diş Bakımı

Yavru köpeğinizde ilk etapta geçici dişler; süt dişleri çıkacaktır. Zaman içerisinde bu dişler düşecektir. Sizlerin bu dişleri görmemesi normal ir durum olacaktır. Çünkü çoğu zaman dişleri yutacaklardır.
Yavrunuz söz konusu ağız ve diş bakımı olduğunda sizleri zorlayacaktır. Köpeğinizin dişleri beyaz olmalı ve tartar bulundurmamalıdır. Bu ise kendi kendine olamayacak; sizler tarafından düzenli olarak temizlenmelidir. Yavru henüz küçük yaştayken diş temizliğine başlamak ilerde sizlere büyük kolaylık sağlayacaktır. Diş temizliğinin sağlanması için piyasa da çok sayıda diş fırçası ve diş macunu bulunmaktadır. Dişlerin fırçalanma sıklığına gelecek olursak; haftada 2-3 kez fırçalamak yeterli olacaktır. Buna rağmen tartar oluşumu gözlenirse, Veteriner Hekiminize başvurarak tartar temizliği yaptırmanız gerekmektedir. Satılık cane corso yavrusu alırkende diş sağlığı ön planda tutulması gerekenlerden birisidir.

Yavru Köpek Hijyeni

Hijyenin sağlanmasında temel işlem banyodur. Kısa tüy yapısına sahip olan yavrular yılda iki kez banyoya ihtiyaç duyarken, uzun tüylü yavrular ise üç ayda bir yıkanmaları gerekmektedir. Yıkanma esnasında özel şampuanlar ile birlikte ılık su kullanılmalıdır. Köpek yıkandıktan hemen sonra iyice kuruyana kadar havluyla veya saç kurutma makinesi ile kurulanmalıdır.
Ev ortamında bakılan bütün köpekler tırnak bakımına ihtiyaç duyarlar. Piyasa da köpekler için üretilmiş uygun tırnak makasları bulunmaktadır. Bu makaslar ile köpeğinizin patisini tutun ardından yavaşça tırnağın gerisine basın. Böylelikle tırnak dışarı çıkacaktır. Köpeğiniz alışana kadar tırnağın az bir kısmını kesin.

Tüy ve Deri Bakımı

Köpeğiniz hangi tüy yapısında olursa olsun, zamanla bu tüyler ölerek yerine yeni tüyler gelecektir. Bu nedenle dökülen tüylerin tarak veya benzeri bir fırça ile alınması daha doğru bir davranış olacaktır. Köpekler çevre şartlarına bağlı olarak yılda iki kez tüy dökerler. Ev ortamında yaşayıp, güneş ışığından etkilenmeyen köpekler ise yıl boyunca tüy dökerler. Evinize tüylerin dökülmesini önlemek için tüylerin düzenli olarak taranması gerekmektedir.
Köpekler tüy yapılarına göre 3 gruba ayrılırlar:
1. Kısa Tüylü Köperkler
2. 2. Orta Tüylü Köpekler
3. Uzun Tüylü Köpekler
Kısa tüylü köpeklerin haftada bir veya iki kez bakımlarının yapılması gerekmektedir. Orta uzunlukta tüy yapısına sahip olan köpekler ise 2 günde bir taranmalıdır. Son olarak uzun tüylü köpekler in hemen her hün taranması gerekmektedir.
Unutulmamalıdır ki yapılan düzenli fırçalama veya tarama sonucunda köpeğinizin tüyleri sağlıklı ve parlak olacaktır.
Eğer tüylerin karışması ve sonucunda yumak olması gibi bir durum söz konusu ise yumak olan kısım kesilmelidir.

Siz değerli hayvan sever dostlarımıza hem çiftliğimiz hem de ürettiğimiz köpekler hakkında bilgi verdik. Bunun dışında köpek ırkı ile ilgili detaylı bilgiler de sizlere sunduk. Son olarak da eve aldığınız yavru köpeğinizin bakımında nelere dikkat edileceği ile ilgili bilgiler verdik. Bu ve benzeri bilgileri diğer köpek ırkı ilanlarında görebilirsiniz. Sizlere web adresimiz aracılığı ile sunduğumuz bu bilgiler sayesinde; ilk köpek deneyiminiz olmasına rağmen başarı ile üstesinden gelebilecek bilgi birikimine sahip olacaksınız.


Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

37 yorum “Satılık Blue Cane Corso Yavruları”