Satılık Kafkas Çoban Yavruları

Web sitemizde bulunan fotoğraflar ‘’Kanka Köpek Eğitim ve Üretim Çiftliği’’ tarafından çekilmiş fotoğraflardır. Fotoğraflardan da anlaşılabileceği gibi yavrularımız ırk özelliklerini en iyi şekilde yansıtmaktadırlar. Satılık Kafkas çoban yavruları % 100 sağlıklı olup, iki aylık yaşa kadar olan aşıları ve iç parazit tedavileri yapılmıştır. Özen gösterilen tüm bu konular neticesinde ‘’Kanka Köpek’’ sizlere sunduğu tüm yavruların garantisini sunar.

UNUTMAYIN İYİ BİR YAVRU ALMANIN İLK YOLU İYİ BİR ÜRETİCİ BULMAKLA BAŞLAR..

Herhangi bir yavrunun sahiplendirilmesi için öncelikle anne bakımından ayrılmış olması gerekmektedir. Buda köpek ırkları için ortalama 2-3 ay arasında olmaktadır. Bu süreye kadar yavruların satışı yapılmamaktadır.
. Yazımızın başında da değindiğimiz gibi ırk özelliklerini en iyi şekilde gösteren yavrularımızın her iki cinsiyette elimizde mevcuttur.
. Eğitim ve Üretim yerimiz Afyonkarahisar’da olup, dilerseniz gelip yerinde görme imkanınız bulunmaktadır.
. Bizzat gelerek yavru almanız durumunda % 10 indirim yapılmaktadır.
. 7 gün 24 saat hem internet adresinden hem de whatsapp veya arayarak bize ulaşabilirsiniz.
. Sizlere sunmuş olduğumuz yavruların ilk aşıları yapılmış olup, sağlık karneleri mevcuttur.
. Türkiye’nin her yerine çiftliğimizden yavru gönderilmektedir.
. Çiftliğimize yakın olan çevre illere elden teslimat seçeneği bulunmaktadır.
. Talep etmeniz durumunda video ve fotoğraflar Whatsapp üzerinden gönderilmektedir.
BİLGİ VE FİYAT İÇİN İRTİBAT: 0850 522 81 73

Kafkas Çoban Irk Özellikleri

Satılık Kafkas çoban yavruları anatomik yapısından da anlaşılabileceği gibi iri cüsseli bir çoban köpeğidir. Ülkemizin kuzeydoğusunda yetiştirilmektedir. Bu bölgelerin denizden yüksekliği 2000 metre civarındadır ve bu köpekler bu şartlara adapte olmuşlardır. Bu bölgede sığır ve at sürüsü çobanlığı yapmışlardır. Ülkemizde bu köpekler ‘’Kars Çoban Köpeği’’ olarak da bilinmektedir.
Bu bilgilerden sonra sıra ırk özelliklerini siz değerli hayvan sever dostlarımıza aktarmaya geldi.

 • Temel kulanım yönleri bekçi köpeğidir. Bunun sebebi ise koruyucu özelliklerinin üst düzey olmasıdır.
 • Cidago; yani omuz yüksekliğinin yere mesafesi 72 cm ile 75 cm arasında değişmektedir.
 • Ağırlıkları ise45-70 kg arasında değişmektedir.
 • Kuzeydoğu Anadolu rakım olarak deniz mesafesinden oldukça yüksektir. Bu yükseklik kışları soğuk ve sert bir iklim getirmektedir. Bu nedenle bu şartlara dayanıklı olan bu köpek ırkının tüyleri oldukça kalındır. Özellikle vücut sıcaklığının kaybolduğu yerlerde; kulak, kuyruk, pati gibi bölgelerde bulunan kıllar daha sıktır.
 • Oldukça güçlü bir bir kemik yapısı ve kas kütlesi ilk etapta göze çarpmaktadır.
 • Hizmet etme kabiliyeti, çevreyi tanıma kabiliyeti ve yapacağı işi kısa sürede algılama gibi iyi özelliklere sahiptir.
 • Sahiplendiği veya görev edindiği cisimleri en iyi şekilde korur. Kafkas çoban köpeği her zaman tetikte bekler.
 • Yabancı kişilere karşı aşırı derecede saldırgan olabilirken, sahibi ve tanıdıklarına karşı çok uysal bir yapıda davranış sergiler.
 • Çocuklara karşı sakin bir mizaçları vardır.
 • Soğuk iklim şartlarına iyi adapte oldukları için herhangi bir sorun yaşamazlar. Fakat sıcak iklim şartları Kars Çoban Köpeği için uygun bir ortam değildir.
 • En büyük sorunları başına buyruk davranmalarıdır. Bu nedenle eğitilmeleri oldukça zordur.
 • Oldukça güçlü olan bu köpek ırkı sizi tasması ile birlikte sürükleyebilir.

Kafkas Çoban Köpeği Eğitimi

Satılık Kafkas çoban yavruları diğer köpek ırkları gibi küçük yaşlarda eğitime başlanmalıdır. Aksi durumda eğitilmeleri oldukça zor olacaktır. Başına buyruk hareket etmeleri nedeni ile eğitim verirken çok dikkatli olunmalıdır. Yanlış öğretilen bir komutun sonradan düzeltilmesi oldukça zor olacaktır. Bu köpeklere verilecek eğitim kısa süreli, aynı zaman da da eğlenceli olmalıdır. Eğitim verirken doğru davranışların taktir edilmesi ve bunun karşılığında ödül verilmesi doğru bir davranış olacaktır. Yanlış davranışlarda ise ceza verilmelidir. Bu köpeklerin sahibi ile arasındaki sevgi bağının oluşması önemli bir konudur. Bu ise küçük yaşlarda başlayarak sağlanmaya çalışılmalıdır. Eğitim noktasında önem arz eden bir diğer konuda eğitim veren kişinin davranışlarının tutarlı olması gerekmektedir. Aksi durumda köpek üzerinde herhangi bir otorite sağlanamayacaktır. Önem arz eden bir diğer kavram ise sevgidir. Sevginizi hissettirmeniz durumunda tabiri caizse size tapacaktır.

Kafkas Çoban Köpeği Beslenme

Küçük yaşlarda iyi bir gelişim sağlamak için mama ile beslenmesi doğru bir davranış olacaktır. Sonrasında ise bu denli büyük bir cüsseye sahip olan bu köpeğin beslenmesinde mama oldukça maliyetli olacaktır. Mama ve diğer yiyecekler karıştırılabileceği gibi, sadece yiyecek ile de beslenebilirler. Tüm köpeklerde olduğu gibi çok fazla et verilmemesi gerekmektedir. Aksi halde ishal görülecektir. Et yerine et suyu ve yumurta da öğünlere katılabilir. Kafkas çoban köpeğini günde iki öğün beslemek yeterli olacaktır.

Kafkas Çoban Köpeği Bakımı

Bu köpek ırkı uzun ve sert tüylü oldukları için düzenli taranma gerekliliği vardır. Bunun dışında diş bakımı da önem arz etmektedir. Diş taşları ve plakların önlenmesi amacı ile kemik benzeri sert ürünlerin verilmesi gerekmektedir. Bu diş taşları ile birlikte diş etleri arasına sıkışan yemek artıkları bakterilerin bu yemek artıklarını parçalaması sonucu ortaya gaz çıkmaktadır. Buda kötü bir koku yapmaktadır. Düzenli olarak yapılan egzersizler sonucu kilo problemi ile karşı karşıya kalınmayacaktır. Son olarak ayda bir kez tırnak kesilmesi bakımı için yapılması gerekenlerden birisidir.

Yeni Yavru Köpeğiniz İçin Hazırlık

Sonunda uzun bir süredir istediğiniz ve yolunu gözlediğiniz o çok sevimli dostunuza kavuşmanın mutluluğunu yaşadınız. Bu sizin için oldukça heyecanlı bir dönem iken, yavrunuz için sıkıntılı bir dönem olabilir. Çünkü köpeğiniz daha önce alıştığı annesi ve kardeşleri arasından ayrılarak hiç bilmediği bir ortama getirilecektir. Bu durum insanlarda olduğu gibi köpekleri de psikolojik olarak etkileyecektir. İlk etaplarda ürkek ve korkan yavrunuz, sizin sevecen veya sevgi dolu davranışlarınızı ile bir nebze de olsa rahatlayacaktır. Bu geçiş döneminde neler yapmanız gerektiği noktasında sizlere bilgiler vereceğiz.
İlk etapta Veteriner Hekim seçimi çok önemlidir, bu sebeple daha yavrunuz eve gelmeden bir veteriner hekim ile irtibata geçmeniz yerinde olacaktır. Size en yakın hekimi tercih etmeniz ise ulaşılabilirlik açısından önemli bir konudur.
İkinci etapta ise köpeğin günlerini geçireceği iç ve dış ortam şartları gözden geçirilmesi gerekmektedir. İç mekanda köpeğin kemirebileceği kablo ve diğer araçlar ortadan kaldırılmalıdır. Köpeğin sıkışabileceği veya düşebileceği zeminlere karşı önlem alınmalıdır. Pencere, balkon, merdiven gibi yerler kontrol edilmeli, varsa açıklar kapatılmalıdır. Alacağınız bu basit önlemler sayesinde istenmeyen üzücü olaylara karşı önlem almış olacaksınız. Dış mekanda ise bahçe kontrol edilmeli, teller kontrol edilmeli, yavrunuzun kaçabileceği açıklıklar kapatılmalı, varsa zehirli bitliler, ilaçlar, ortadan kaldırılmalıdır.
Yavru Köpeğiniz evinize geldikten sonra;

 1. Yakın bir tarih için veteriner hekiminizden randevu almak,
 2. Yaşanacak acil durumlar için veteriner hekim acil durum telefonu edinmek,
 3. Son olarak da ev içinde ve ev dışındaki tehlikelere karşı dikkat edilmeli,
 4. Mama ve su kapları paslanmaz ve çelikten olmalı,
 5. Yavru köpeğinize uygun kimlikli bir tasma takmanız gerekmektedir.
 6. Yavru köpeklerin ısırabileceği veya çiğneyebileceği oyuncaklar alınmalı; çünkü köpekler bu dönemde içgüdüsel olarak bir şeyleri ısırma eğilimindedirler.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkında yorum “Satılık Kafkas Çoban Yavruları”